Tavuk Salatası Tarifi

Şimdi bir Tavuk Salatası tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Diyeceksiniz nerden çıktı şimdi bu tarif ? Zaman zaman hayhay üzerinde yemek tariflerine de yer veriyorduk aslında zaten.

Annemin internetten Tavuk Salatası tarifi öğrenmek istemesi üzerine baktığımız sitelerde birkaç farklı tarif görmemiz üzerine ve aradığımızı kolay bulamamamız neticesinde bizim sitemize de Tavuk Salatası Tarifi koyma düşüncesi geldi aklıma.

Aslında Tavuk salatası kavramı genel bir kavram. Bu biraz da size kalmış bir tarif diyebiliriz. Kullanacağınız malzemelere karar verip tavuk eti de kullanarak farklı salatalar ortaya çıkarabilirsiniz.

Ben bu bölümde internette bulduğumuz ve diğerlerine göre daha farklı gördüğümüz bir Tavuk Salatası daha doğrusu Tavuk Göğsü Salatası tarifi paylaşıyorum ;

Tavuk Salatası Malzemeleri

1 Adet tavuk göğsü

7-8 dal taze soğan

5-6 ad çarliston biber

2 ad domates

1 bardak haşlanmış bezelye

tuz

limon

zeytinyağı

 ve isteğinize göre farklı malzemeler kullanabilirsiniz ( mesela kırmızı köz biberi , salatalık, mayonez )

Tavuk Salatası Hazırlanışı

Tavuk gögsü bir tencerede haşlanır ve soğuduktan sonra dikiklenir. Taze soğanlar arzunuza bağlı olarak küçük yada büyük olarak doğranır. Çarliston yada sivri biberler doğranır . Domatesler doğranır . Bezelyeler haşlanıp suyu süzüldükten sonra soğutulur. Bütün malzemeler karıştırılır.

Önce tavuk gögsü, üzerine taze soğanlar, üzerine domatesler ve biberler ve en son olarak domatesler ilave edildikten sonra tuz limon ve zeytinyağı gezdirildikten sonra çok hırpalamadan karıştırılır ve süslenerek servis yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir