TOKİ, SEYRANTEPEYİ KENDİ YAPACAK

Seyrantepe ihalesine teklif veren 3 firmadan 1 tanesi ihaleden çekilince TOKİ’de Seyrantepe Stadı ihalesini 5.kez iptal etti . Daha önce de konuşulan bir ihtimal böylece gerçekleşmek üzere. Yani görünen o ki Toki , Seyrantepe Stadı’nı kendi yapacak.

TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Haluk Karabel, Seyrantepe Stadı ihalesinin iptal edildiğini açıkladı. Seyrantepe Stadı’nı kalan %76’lık bölümünü TOKİ’nin inşa edeceğini açıkladı.

Şimdi verilen teklifler yeterli görülmediği için spor kompleksinin TOKİ tarafından tamamlanmasına karar verildi.

Ahmet Haluk Karabel’in Seyrantepe’nin yapımının TOKİ’ye maliyetinin ne olacağının sorulması üzerine vermiş olduğu cevaplar beni memnun etti. Bu tarz tesislerin ülkemize kazandırılması gerekiyor. Ahmet Haluk Karabel’in “Daha önceki ihalede Ali Sami Yen’den sağlanacak gelir ile Seyrantepe projesinin finansmanının yapılması ayrıca TOKİ ile de gelir payı verilmesi öngörülmüştü dünya standartlarını dikkate aldığımızda açılır kapanır tavanlı 52 bin koltuklu, olimpik nitelikteki bir stadyumun koltuk başına maliyeti 2 bin Euro ama ihalede bu bedelin aşağıya düşürülmesi mümkün. TOKİ fazla sıkıntıya girmeden bu stadı ve birkaç stadı yapacak” ifadeleri çok güzel.

Geçenlerde de doğruysa Başbakan Rize’de stad açılışı sırasında sırada Sivas ve Afyon’da yapılacak olan stadyumlar olduğunu belirtmiş. Zaten Sivas’ta uzun zamandır Toki ile yeni bir stad konusunda görüşmelerin olduğu biliniyordu. Ahmet Haluk Karabel’in de “TOKİ fazla sıkıntıya girmeden bu stadı ve birkaç stadı yapacak” ifadeleri ülkemizde yeni stadların yapılacağını gösteriyor. Sivas, Trabzon, Konya, Bursa yeni stadyuma ihtiyaç duyan şehirler olarak gösterilebilir. Tesisleşme sayesinde ğlke futbolumuz gelişir ve yeni organizasyonlara ev sahipliği yaparız.

Yorumlarınızı yazı altına bekliyorum. Ayrıca stadyumlarla ilgili yeni konular www.hayhay.net üzerinde olacak takip etmeyi unutmayın.

 

“TOKİ, SEYRANTEPEYİ KENDİ YAPACAK” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir