Toyota Gibi Adam Mı Olmak İstersin Reklamı

Son zamanlarda Tv’lerde görünen “Toyota Gibi Adam Reklamı” oldukça ses getirmişe benziyor.

Ne zamandır reklamlarla ilgili yazmıyordum aslında. Normalde çok ilgimi çeker reklam konusu. Toyota’nın yeni reklamını görünce de oldukça dikkatimi çekti. Uzun süredir bu tarz bir reklam pek çıkmıyordu.

İlk önce “Benim Babam Toyota gibi Adam” şeklinde bir seri ile başladı bu reklam. Sanıyorum geri bildirimler iyi olacakki yeni reklam doğrudan Toyota Gibi Adam kavramı etrafında şekillendirilmiş.

Toyota’nın sıradan  olmadığı ve sıradanlılıkla özgünlük arasındaki farklar yansıtılmaya çalışılmış.

Marka üzerinde değil ama reklam üzerinde yorum yapacak olursak ben oldukça başarılı bir reklam çalışması olarak buldum.

Yalnız internette özellikle sözlük sitelerinde ciddi eleştiriler gördüğümü de ilave etmeliyim. Sonuçta herkesin yorumunu kendine bırakıyorum.

İşte Toyota markasının Ramiz Dayı esintisini kullandığı reklam filminin sözleri şöyle ;

“Fırtına gibi esmek mi istersin yoksa Hızır gibi tam zamanında yetişmek mi? Çiçek gibi narin görünmek mi istersin yoksa kaya gibi sağlam durmak mı? Kılıç gibi keskin mi olmak istersin yoksa kalem gibi geleceği yazmak mı? Başkaları gibi olmaya çalışmak mı istersin, kendi yolunu kendin çizmek mi? Kim olmak istersin? Sıradan bir adam mı? Toyota gibi adam mı?”

“Toyota Gibi Adam Mı Olmak İstersin Reklamı” üzerine 3 yorum

  1. Bana bu reklam çok itici geliyor. Neden mi? öncelkle ‘ toyata gibi adam demek ‘ ne demek ….Toyota bir insanın soyadı sanırım japon, bu kişi gerçekten adam gibi adam mıdır bilemem ? Eğerki bu reklamdan kasıt otomobilse insanı kasdederek toyota gibi adam denince araba gibi adam sonucu çıkıyor…Otomobiller insan olmadan bir hiçtir. Araba ne kadar güçlü,pahalı olursa olsun bir insan ona yön verir.Hiç bir zaman cansız bir materyal insana benzetilmemeli…çok düzeysiz bir reklam…insan faktörünü aşağılıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir