TUNCAY ŞANLI Stoke City’de

Günlerdir konuşuluyordu Milli oyuncumuz Tuncay’ın hangi takıma gideceği. Kimisi Almanya’ya gideceğini , kimisi Türkiye’ye geleceğini yazdı ama son haberler gösteriyorki Tuncay İngiltere’de kaldı..

Tuncay Şanlı’nın menajeri Hakan Özlü, AA muhabirine konuyla ilgili açıklama yapmış ve milli futbolcunun İngiltere Premier Lig’de kaldığını söylemiş. Bu haberlerle birlikte artık Tuncay’ın transfer muamması da bitmiş oluyor. Umarım milli takım için de hemen form tutar ve performansını göstermeye başlar. Stoke City ile 3 yıllık anlaşma sağlayan Tuncay Şanlı’ya başarılar diliyoruz.

Stoke City ile ilgili olarak ise şunları söyleyebiliriz ;

Belki futbolseverler Stoke City ismini pek duymamış olabilirler ama internette bu takımın dünyanın en eski ikinci profosyonel kulübü olduğu yazılmış. Kulübün takma adı olan The Potters , Türkçe’deki karşılığıyla “çömlekçiler”miş. Stoke Fazla büyük başarılara imza atamasa da Premier Lig’de yer alması bu takımda oynayacak Tuncay için de büyük avantaj. Geçen yıl ligi 12. sırada tamamlayan Stoke City , 28.863 kişilik Britania Stadyumu’nda maçlarını oynuyor.

Tuncay’ın yeni Teknik Direktörü Tony Pulis olurken iç sahadaki maçlarda yine kırmızı-beyaz formayla Tuncay’ı seyredeceğiz. Deplasman maçlarında ise Stoke City , sarı lacivert formayla sahaya çıkıyormuş. Bakalım 2009- 2010 sezonunda da böyle mi olacak.

Benzer yazılara aşağıdan bakabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir