TÜRK SPOR OTOMOBİLİ ETOX GELİYOR

Geçenlerde okuduğum bir haber bir anda beni heyecanlandırdı. Büyük ihtimalle siz de görmüşsünüzdür haberi. Malkoçlar A.ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç, Ferrari’ye dokunmasına izin verilmeyince azmedip ETOX ismini verdiği spor otomobili yapmıştı. 

Yeni bir haberde Ercan Malkoç’un ”bu proje önce benim hayalimdi, şimdi Ostim ve tüm Türkiye’nin hayali olacak” dediğini öğrendim ve çok mutlu oldum. Çünkü ilk yerli ve spor otomobili üretilmesi oldukça heyecan verici bir durum. Üstelik görünüm ve kalite itibariyle ETOX oldukça kaliteliye benziyor. Belki ben alamam ama yerli üretimin desteklenmesi son derece güzel. O nedenle www.hayhay.net sitemizde yeri geldikçe konuyla ilgili yazılar yazacağım. Hem konu altındaki Benzer Yazılar başlığından hem de sitemizden takip edebilirsiniz.

Etox yüzde yüz yerli ve akü, dövme parçaları, farları ve kauçuklarının Anadolu sanayicisi tarafından üretilmiş olması son derece güzel bir durum.

Bir güzel haber de G segmenti otomobil kategorisinde yer alan Etox için şimdiden Avrupa Birliği ülkelerinden müşterilerin de yer aldığı 500 siparişin verildiği haberi olsa gerek. Etox değeri şu anda 30-35 bin avro arasında değişiyor. Umarım seri üretimle birlikte bomba gibi bir satış grafiği yakalar ve fiyatlarda da indirimler olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir