Ücretsiz Türkçe Forum Scripti : PHPKF

Bilgisayar-İnternet kategorimizde zaman zaman hazır web sitesi yazılımlarına yani scriptlere değiniyoruz. Bu sefer üzerinde duracağımız script bir forum sitesi scripti. Tabi birçok forum sitesi scripti olmasına rağmen neden PHPKF scriptini tanıtmak istedik, biraz açıklayalım isterseniz.

Aslında forum sitesi yapmak isteyen bir kişinin  Phpkf’yi kullanmak için irçok sebebi olabilir. Tamamen yerli üretim olması Phpkf kullanmak için geçerli bir sebep olabilir ama ondan da önce bence yazılımın kalitesi önemli bir avantaj diyebilirim. Yani Phpkf kurduğunuz zaman aslında diğer forum sistemlerinden hiç de geri kalmadığını göreceğinizi düşünüyorum.

Ben www.sivas.ws ve www.sinavmerkezi.net sitelerimde bu yazılımı büyük bir memnuniyetle kullanıyorum ve yazılımda halledilemeyecek kadar önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Üstelik devamlı geliştirildiğini görmek ilerisi için bana umut veriyor.

Phpkf forum sistemine ek olarak isteyen kullanıcılar Portal da kurabiliyorlar. Ben bu yazıyı yazarken phpKF Sürüm 1.70 ve   phpKF-Portal Sürüm 1.21 son sürümler olarak kullanılır durumda. İlerleyen zamanlarda sürümlerde gelişmeler olacaktır.

Şu an itibariyle phpKF Sürüm 1.70 ile kullanıcılar daha hızlı ve daha fazla özellikli bir sisteme kavuştular. Sizler de Phpkf ile tanışmak isterseniz www.phpkf.com adresindeki Resmi Destek sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir