WordPress 3.1 Türkçe Çıktı

Bizim de sitemiz üzerinde kullandığımız Açık kaynaklı WordPress yazılımının 3.1 sürümü çıktı.

Wp 3.1 sürümü Türkçe olarak indirilmeye hazır. Güncellemeyenler bir an önce güncelleyebilirler.

Biz de otomatik güncelleme ile www.hayhay.net sitemizi hemen WordPress 3.1 Türkçe sürümüne yükselttik. Şubat 2011′de çıkan WordPress 3.1 sürümü oldukça yeni özelliklere sahip.

Panel renkleri bana değişik gibi geldi. Diğer sitemde güncelleme yapınca paneldeki renklerin daha naif olduğunu hissettim ama henüz bu konuyla ilgili birşey okumadım.

WordPress 3.1 kullanıcılarına bir çok yeni özelliği sunacak.

Belirtildiğine göre bu son sürümde yeni bir yönetici barı var. Bu sayede her yere tek tıkla ulaşma imkanı sağlanmış. Ayrıca WYSIWYG ile link eklemenin oldukça kolaylaştığı yorumları var.

Daha önce yazdığınız yazıları arayıp, bulmanıza ve site içi link vermenizi kolaylaştıran arama aracı da eklenmiş.

Yukarıdaki özellikler çeşitli bloglardan edindiğimiz bilgilerden derlendiği için WordPress 3.1 sürümü muhtemelen daha fazla özellik ile karşımıza çıkacaktır.

Ancak şunu belirtmeliyiz ki WordPress kullananlara neden wordpress kullanıyorsun diye sorulduğu zaman artık şu cevabı daha rahat verebilecektir ki WordPress kullanıcısı oldukça önemsiyor ve olabildiğince hızlı bir şekilde isteklerini yerine getirmeye çalışıyor.

Belki kimileri için gereksiz özelliklerden ibaret olabilir biz zaten bunları manuel olarak da eklemiştik diyebilirsiniz ancak hazır halde gelmesi WordPress’i çok iyi bilen bilmeyen tüm kullanıcıları için fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir