WordPress Site Örnekleri

WordPress ile birbirinden farklı nitelikte siteler yapılabileceğini örnekler üzerinde görelim..

Tabi WordPress gelen olarak bir blog sistemi olarak bilinmesine rağmen aslında farklı tarzda başarılı uygulamalar çıkarabilen bir CMS’dir.

Cms demek İçerik Yönetim Sistemi anlamına gelir. Yani hazır halde komplike bir sistem diyebiliriz.

Doğal olarak CMS sistemlerin içinde WordPress sistemi haklı bir üne kavuşmuştur.

Genelde blog yazarlarının tercih ettiği WordPress sistemi özellikle son yıllarda birçok sitede farklı amaçlarla kullanılabilmekte.

Mesela biz www.hayhay.net olarak ilgi duyabileceğiniz yazılara yer verdiğimiz bir site halinde WordPress’i kullanıyoruz.

Örnek bazı sitelere değinecek olursak mesela www.guldeste.net adresinde daha bir blog gibi gündelik yazılara ve yorumlara yer veren haliyle kullanılmış.

Tabiki WordPress sadece blog, günlük ve sıradan görünüme sahip benzer siteler demek değildir.

Zaman zaman haber sitesi, firma rehberi, video sitesi v.b. gibi çok farklı sitelerin de wordpress kullandığını görebiliriz. Zaten farklı dallara göre aramalar yaparsak hepsine ait farklı örnekleri bulmamız mümkündür.

WordPress ile şehir rehberi oluşturulduğunu da biiyoruz. www.sivascity.com gibi bir siteyi örnek verebilirim buna örnek olarak. Dikkat ederseniz wordpress siteleri farklı kılan temalar ve site sahiplerinin özel olarak yaptıkları değişikliklerdir.

Sizler de çeşitli alanlara yönelik özel aramalar yaparak WordPress sitelere ulaşabilirsiniz. Bir wordpress siteyi anlamak için sayfanın en altında yani footer dediğimiz yerde lisans bilgisinin var olduğunu görmeniz yeterlidir. Bazı kullanıcıların lisans bilgisini silmesi ise doğru değildir.

“WordPress Site Örnekleri” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir