WP 2.9.1 Sürümü Çıktı

Bizim de hayhay.net üzerinde kullandığımız ve Blog yazarları tarafından en çok kullanılan Cms Blog sistemlerinden olan WP yani WordPress’in 2.9.1 sürümü çıktı. Şu anda  www.hayhay.net  sitemizde  henüz 2.9.1 sürümüne geçtik. Zaten 2.9 sürümünün biraz sıkıntılı olduğunu söylemeliyim. Hatalar hallolmuş gibi görünüyor.

WordPress-tr.com sitesi tarafından henüz Türkçesi  yayımlanmış olan 2.9.1 sürümüne geçmek için önceki sürümlerden sürüm yükseltmek veya son versiyonu indirip kurmak mümkün. Ya da bizim gibi yönetim panelinden otomatik güncelleyin.

Özellikle güvenlik yamalarının ön plana alındığı WP 2.9.1 sürümünde  zamanlanmış yazılar ve hatalar düzeltilmiş. Kullanıcılar panelde güncelleme uyarısı çıkmadıysa araçlar kısmından görebilirsiniz.

Son sürümde gerek altyapıya yönelik gerekse kozmetik çeşitli güncelleştirmeler yapılmış durumda. WordPress blogundan WordPress 2.9.1 sürümü ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yükseltme yapmadan önce mutlaka veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almanız tavsiye ediliyor. Sürüm yükseltmesiyle ilgili olarak WordPress-tr.com adresindeki sürüm yükseltme belgesine bakabilirsiniz.

2.9.1 sürümü Türkçe olarak hazırlanır hazırlanmaz bu yazıda belirteceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir