Yahşi Cazibede Kinyas Karakteri

Sevilen dizi “Yahşi Cazibe”de son haftalarda bir “Kinyas” meselesi aldı başını gidiyor.

Kimilerine göre “Kinyas” ve “Kinyas için atfedilen “Şerefsiz” lakabı dizi formatına yaşıkmıyor. Ama son bölümlerde ortaya çıkan “Kinyas” meselesi her bölümde artarak devam ediyor gibi.

Peki Nedir Bu Kinyas Mevzuu ?

Dizinin 30 küsürüncü bölümleri civarında olduğumuz şu zamanlarda diziye son bölümlerde katılan , daha doğrusu kendisi değil ama ismi katılan bir karakter “KİNYAS” .

Hikayeye göre “Kinyas” zamanında eşini bırakıp gitmiş ve arkasında eşi Makbule Geçer ile oğlu Şeref’i bırakmıştır. Makbule Geçer Kinyas’a “Şerefsiz” diye hitap edince Şeref’in lakabı da “Şerefsizin Oğlu Şeref” olmuş.

İşte bu durum bazıları tarafından eleştiriliyor. “Şerefsiz” ibaresi ve bu ifadenin çok vurgulanması ile ilgili kıl olduklarını söyleyenler de bir hayli fazla. Bu arada “Makbule Geçer” karakterini canlandıran isim Belma Canciğer Müjde, bilindiği gibi senarist Gani Müjde’nin eşi. Gani Müjde daha önce olduğu gibi Belma Canciğer Müjde’ye bu projesinde de yer vermiş. Belma Canciğer Müjde, daha önce Hayat Bilgisi , Ayrılsak ta Beraberiz gibi projelerden hatırladığımız bir isim.

Bu arada tekrar konumuza dönecek olursak Kinyas ile ilgili önümüzdeki bölümlerde gelişmeler bekliyorum. Çünkü son bölümlerden birinde Komiser Peker Pekmez, Makbule Geçer’den “Kinyas” ile ilgili bilgileri aldı. Belki de önümüzdeki bölümlerde “Kinyas” karakteri diziye katılacak. Ne dersiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir