Yeni Farkettiğim Çikolata : BUONO

Şimdi diyeceksiniz nedir bu Buono ? Nerden çıktı bu Buono:) Ama durun hemen yargısız infaz yapmayın anlatıyım… :) Ben rahatlayayım siz de öğrenmiş olun.

Öncelikle şunu ifade etmeliyimki www.hayhay.net üzerinde daha önce hiç bu tarz yazılara yer vermemiştim. Konu içerisinde geçen marka, kurum ve kişilerle de hiçbir bağlantımın olmadığını ifade etmek isterim. Mesele sadece ilgimi çeken bir konuyu paylaşmak istememden ibaret.

Bim Mağazalarını sanırım bu yazıyı okuyan hemen herkes bilir. İşte yeni farkettiğim çikolata Buono ile tanışmam da Bim Mağazasında yaptığım bir alışverişle gerçekleşti. Bu yeni çikolata daha doğrusu benim yewnş tanıdığım çikolatının ismi Buono…

Bim’de yaptığım alışverişte kasaya yaklaşmışken önce paketini görüp tasarımından mı etkilendim bilmiyorum ama bana güven veren bu çikolatayı yediğimde gerçekten Türkiye’de ne cevherler varmış dedim.

Buono : Sütlü-Fıstıklı Çikolata ambalajı ve Milk Chocolate with Pistachio yazılı ön yüzün arkasında gördümki Üretici Firma Şölen Çikolata… Altında da BİM Birleşik Mağazalar A.ş. yazıyor. Anladığım kadarıyla Şölen Çikolata bu ürünü BUONO markasıyla BİM için üretmiş. :)  Bence çok da iyi yapmış. Ara sıra bu çikolata için Bim’e uğrayabilirim. :)

BUONO ismi nerden gelmiş , anlamı nedir bilmiyorum ama fena durmamış.. Bundan sonra bu tarz konulara site üzerinde yer vereceğim.

“Yeni Farkettiğim Çikolata : BUONO” üzerine 8 yorum

  1. Evet bende yeni keşfettim sayılır,açıkçası bu kadar güzel bir çikolata beklemiyordum ama gerçekten beğendim,hiç fena değil..:)

  2. süperrrrrrr yaaa bittim yani helede fıstıklısına manyak bi çikolata :) :P :O :D:V <3 <3 <3

  3. bu çikolatanın sütlü olanından geçen gün ben de aldım. hem ucuz hem de çok güzel. tavsiye ederim.

  4. eksik bir araştırma :) cünkü buono markası yıllanmıs bir Alman markasıdır Şölen Çikolata buono isminin patentini kullanarak Bim için özel üretmiştir ki Türkiyede Buono isimli çikolataların bazıları menşei olarak Almanyadan gelmektedir.tereyağ ile tatlandırıp piyasaya sürülen bu çikolatarı fındıgın antep fıstıgının ana yurdu olan ülkemizde üretilip dünyaya satılamaması da büyük bir tezat.biz almanlara fındık fıstık yollayalım onlarda kendi ülkelerinde bile bulunmayan fındık fıstık kakaoyu bir araya getirip bize kitlesin biz yiyelim kardeşim bizden adam olmaz :))

  5. ya bu buono çok manyak bir çikolata alman çikolatası gibi birşey bayılarak yiyorum normalde tıkanırım ama bunun şeker dengesi falan o kadar iyi ki doyulmuyor neredeyse. netten araştırdım şölenin miş arkada yaziyor dediler ben baktım bulamadım ama herşeye rağmen mükemmel bir çikolata..

  6. alman markası buono çikolatanın paketinin arkasındada made in germany yazıyo
    BİM BirleşiMağazalar A:Ş adına LUDWİG Scholade GmbH Co.KG tarafından
    Almanya’da üretilmiştir yazıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir