YENİ STADYUMLAR

Türkiye’nin çeşitli yerlerine stadyumlar yapılmaya devam ediliyor.

1 – ) RİZE’YE YAPILAN YENİ STAD

İşte Rize’ye yapılan stadyum buna örnek . Stad 15.000 kişilik, tamamen kapalı ve tribünler sahaya 4 metre uzaklıkta. Yanında 3000 kişilik de bir basketbol salonu yapılıyormuş. Fakat stadın henüz ismi net değilmiş galiba. Çeşitli sitelerde Yeni sezona yetişeceği yazılmış.

YENİ RİZE STADYUMUNUN RESİMLERİ ;

2 – ) KAYSERİ KADİR HAS STADYUMU

2008 – 2009 sezonunun ortalarında Kayserispor – Fenerbahçe maçı ile açılışı yapılan Türkiye’nin en güzel stadyumlarından birisi.

 

Kapasite : 32.864 ve Boyutlar : 105 x 65 m2

Kayseri ve Türk futbolu için gerçekten çok güzel bir stadyum. Hayırlı olsun

3 – ) GALATASARAT ASLANTEPE TÜRK TELEKOM STADYUMU

Kaba inşaatı yakında bitecek olan Stadyum Galatasaray’ın yeni stadyumu olacak 2010 – 2011 sezonuna yetişmesi bekleniyor. 52 bin seyirci kapasiteli, çok-amaçlı, çatısı açılır-kapanır tipte olacak. Stadın 4 bin 500 araçlık otoparkı bulunacak. G.Saray stadı sadece maç günleri değil konser-gösteri türü etkinliklerle yılın en az 200 günü çalıştırmanın hesabını yapıyor. TEM otoyolunun hemen yanında yer alacak stada metro bağlantısı da kurularak ulaşım rahatlatılacak.

 

 

 

4 – ) SİVASSPOR YENİ 4 EYLÜL STADYUMU

Başbakan Erdoğan 2008 yılında Sivaslılara yeni stad müjdesi verdi ve 2009 Haziran ayında 35.000 kişilik stadın temelinin Sivas’ta Fuar ve Kongre Merkezi yanındaki DHMİ’ye ait alanda kurulması bekleniyor.

Sivas’a 35.000 kişilik yapılacak stadın Kayseri örneğindeki gibi olması bekleniyor. Özellikle koşu pisti olmaması ve açılır-kapanır olması yönünde çalışmalar olduğu rivayet ediliyor. Proje henüz belli değil. Proje belli olduğunda buraya eklemeyi düşünüyoruz.

5 – ) KONYA YENİ STADI

Konyaspor için de tribünlerin zemine yakın olduğu modern bir stadyum yapılacağı, stadyumun önümüzdeki dönemde temellerinin atılacağı söyleniyor. Onu da projesi belli olunca buraya eklemeyi düşünüyoruz.

6 – ) ŞANLIURFA YENİ STADI

Şanlıurfaya 30.000 kişilik stadyum yapılmış ama henüz bazı eksiklikleri varmış. Onlar da tamamlanınca hizmete girecek galiba. Resim şöyle ;

“YENİ STADYUMLAR” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir