Yerli Üretim General Mobile Dst 500

Yerli Üretim cep telefonu General Mobile Dst 500 modelinin satışları gayet iyi gidiyormuş.

General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, ”5 bin yerli üretim cep telefonunun yarısı 1 haftada bayilerde satıldı. Stoklarımızda da hiç yerli üretim cep telefonu kalmadı. ” dedi. 

 Çin’den ithal edilen ”DST 500” model cep telefonunun üretimine, GençCell İletişim ile Anel Grup ortaklığında Türkiye’de başlanıldı. Yerli üretim cep telefonunun ön çalışma ve test sürecinin 1,5 ay sürdü. Sonra üretime başlanıldı.

AnelEs tesislerinde 1 haftada ”sıfır hata” ile üretilen 5 bin cep telefonu 17 Mart 2010’da satışa sunuldu.

”DST 500” modelinin yüzde 25 yerli katkı oranı ile üretildiğine dikkati çeken Gölcü, şu anda günde tek vardiya ile bin telefon üretme kapasitesine sahip olduklarını söyledi. Ayda ortalama 20-25 bin telefon üretmeyi amaçladıklarını belirten Gölcü, şöyle devam etti:

”İki modeli daha üretmeye başladık. Nisanın ilk haftasında ‘Q 100’ modelinden 30 bin ve ‘DST 800’ modelinden 10 bin adet telefonunu üretime başlayacağız. Nisan sonu itibari ile bu modelleri satışa sunacağız. Bu modeller de daha önce Çin’den ithal ediliyordu. Bu yıl sonuna kadar 350 bin yerli üretim cep telefonunu satışa sunmayı hedefliyoruz. 2011 hedefimiz ise 1 milyon adet telefonu yüzde 50 yerli katkı payı ile üretmek.”

Cep telefonu pili ve şarj cihazı üreten bazı yerli firmalar ile görüştüklerini ifade eden Gölcü, bu firmalar ile anlaşılması durumunda üretimdeki yerli katkı oranının yüzde 30’a çıkacağına dikkati çekti.

Dst 500 TELEFONUNUN ÖZELLİKLERİ

Şarjı 3 gün kullanıma imkan sağlayan çift sim kartlı ‘DST 500” model telefonun ağırlığı 98 gram. Televizyon özelliğinin yanı sıra FM radyo, GPRS, WAP, e-posta, bluetooth, java, 1,3 megapixel kamera ve video kayıt özellikleri bulunan telefon, 2,4 inç ekranı ve harici anteniyle de televizyon izleme olanağı sağlıyor. Hareketli ve sabit olarak televizyon izleme imkanı sunan DST 500, 279 TL’den satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir