Girişimci Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Girişimci olmanın belirli şartları veya özellikleri var mıdır ? İsterseniz yazımızı beraber okuyalım ve girişimci olmanın şartlarını , özelliklerini, zorluklarını ve avantajlarını öğrenelim.

Risk alarak, zaman ve emek harcayarak farklı değerde mal, hizmet, fikir, proje v.s. ortaya koyma süreci olarak tanımlanabilecek olan Girişimcilik, aynı zamanda ortaya çıkabilecek başarısızları da üstlenme sürecidir.

Yaptığımız tanımdan da kısmen anlayabileceğimiz gibi girişimci olmanın bazı şartları vardır.

Bunlardan bazılarını bu yazıyla ifade etmeye çalışalım.

Girişimci olan bir kişi başarısız olma riskini üstlenebilen ve başarısızlık durumunda bunu kabullenebilen kişidir. İleri görüşlü olmak yani vizyon sahipliliği bu kapsama girer. Kararlı olan ve kendine güvenen insanlar risk alabilirler.

Girişimci kişi önceden inisiyatif alan kişidir. Üretebilmek girişimcilik için önemlidir. Girişimci belirli bir gereksinimi karşılama amacı güder. Sabır da girişimcide olması gereken bir özelliktir.

Girişimci, ortaya farklı şeyler koyabilendir. Yani girişimcilik demek yenilik demektir. Yeni fikirler geliştirme ve yeni bakış açıları ortaya koyabilme girişimciliğin göstegesidir.

Yukarıda yazdığımız noktalardan başka da girişimcilik göstergesi unsurlar bulunabilir. Bunları sizin yorumlarınıza bırakıyoruz. Sitemiz üzerinde de yorumlar yapabilirsiniz.

 www.guldeste.net üzerinden alıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir