LANGIRTA CEZA GELDİ KANUNU ÖĞRENDİK :)

Biraz önce haberlerde seyrettim. Balıkesir’de 2 yıl önce bir alışveriş merkezi tarafından düzenlenen 19 Mayıs şenlikleri kapsamında langırt oynattığı iddia edilen bir kişi 10 ay hapis cezasına çarptırılmış.

2 yıl önce Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki bir marketler zinciri gerçekleştirdiği şölende, langırt turnuvası   düzenlemiş. Bu esnada baskın yapan polis, makinelere el koyarken turnuvayı düzenleyenleri de gözaltına almış.  Sonuçta hakkında 1072 sayılı Rulet, Tilt, Langırt ve Benzeri Oyun Alet ile Makineleri Hakkında Kanunu’na muhalefet suçundan Burhaniye Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Gökhan Sekmen   langırt oynattığı gerekçesiyle 10 ay hapis ve 375 TL para cezasına çarptırdı. Galiba 5 yıl içinde suç işlerse bu cezayı çekmek zorunda kalacakmış.

Olay anladığım kadarıyla böyle. Ama ben kendi adıma söyleyecek olursam 1072 sayılı Rulet, Tilt, Langırt ve Benzeri Oyun Alet ile Makineleri Hakkında Kanun hakkında hiçbir bilgim yoktu. Bunun yanı sıra Gökhan Sekmen’in avukatının söyledikleri de ilginçti. Kendisi “Bu suç olduğu bilinmeyen suçu bir çok insan hala işlemektedir. 1072 sayılı Rulet, Tilt, Langırt ve Benzeri Oyun Alet ve Makineleri Hakkında Kanun da Şapka Kanun’u gibi. Herkes şapka takmak zorunda ama kimse bunu uymuyor. Müvekkilime verilen bu ceza haksız bir cezadır” dedi.

"LANGIRTA CEZA GELDİ KANUNU ÖĞRENDİK :)" yazısı 28 Temmuz 2009 tarihinde saat 13:38 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz