TC KİMLİK BUL

TC Kimlik artık hemen hemen bütün uygulamalarda uygulanıyor ama hala bir çok vatandaşımız hala TC Kimlik Numarasını ezberinde tutmadığından Tc Kimlik Numaralarını bulmaları gerekiyor.

TC Kimlik numaranızı bulmak için  http://tckimlik.nvi.gov.tr/Web/QueryIdentityNumber.aspx adresine giderek İl, İlçe, Ad, Soyad kısımlarını doldurup Resim Doğrulama bilgisi girmeniz ve daha sonra aşağıdaki bütün alanları doldurmanız gerekmektedir.

Cilt No , Aile Sıra No , Birey  Sıra No , Baba Adı, Anne Adı, Doğum Yılı, Cinsiyeti alanlarını doldurduktan sonra T.C. Kimlik No Sorgula butonunu tıklayarak TC Kimlik Numaranızı görebilirsiniz.

Tc Kimlik No Doğrulama ile Adres Kayıt Sistemi kontrolü ve sorgulaması yapmak için ise https://adres.nvi.gov.tr/Pages/Bildirim/TcKimlikDogrulama/TcKimlikDogrulama.aspx adresine girdikten sonra TC Kimlik No ve Resim Doğrulama kısmını girip Son butonunu tıkladığınızda Adres Kayıt Sistemi içerisinde kayıtlı olup olmadığınızı  görebilirsiniz.

"TC KİMLİK BUL" yazısı 21 Temmuz 2009 tarihinde saat 21:31 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz