7 Koltuklu Arabalar

Bilindiği gibi küçük, hatta sıradan sedan otomobillerle 5 kişiyi bile rahat rahat taşımak çok kolay değil. İşte bu noktada imdada 7 koltuklu otomobiller yetişiyor. Daha önce 7 kişilik Arabalar başlığıyla hayhay.net ve guldeste.net üzerinde yayımladığımız yazıya bu yazıyla devam etmiş oluyoruz.

Önceki yazımızda da günümüzde özellikle ailelerin biraz daha fazla kişi alan araçları tercih ettiğini söylemiştik. Bu nedenle 7 Koltuklu Arabaları incelememizin sebebi otomobilde daha fazla kişiyi bulundurma gereksinimi ortaya çıktığında zorluk yaşamamayı düşünen ve bu nedenle 5 kişilik araçlar yerine kapasitesi biraz daha fazla olan araçları tercih edecek olanlara yardımcı olmak.

Bununla birlikte araba tercihlerinde kapasitenin 7 kişi olmasını isteyenler aynı zamanda çok büyük bir araba olmasını da istemeyebiliyorlar. Yani aracın kapasitesi 7 kişilik olsun ama fiziksel olarak çok büyük ve ağır bir araç olmasın deniliyor. Kısacası bazıları panelvan tarzından ziyade 7 Kişilik Araba veya bazı yerlerde Minivan şeklinde tabir edilen araçları kendilerine yakın buluyorlar.

7 Kişilik Arabalar oldukça fazla ve giderek bu modellerin sayısı artıyor. Yalnız bu modeller çok iyi takip edilemeyebiliyor. Bu yazıda bu tarz araçlar içinden sadece birkaç tanesine yer ayırıyoruz. Daha önce de bu konuyla ilgili yazılarımızı paylaştığımız gibi bundan sonra da devam edeceğiz.

Sizler de bizim incelediğimiz araçlardan farklı 7 Kişilik Arabalar biliyorsanız bu konu altından yorumlarınızla katılabilirsiniz.

İşte bazı 7 Kişilik Araba modelleri ;

Peugeot’nun 7 kapılı ve panaromik cam tavanlı minivanı : Peugeot 5008

Üzerinde 1.6 lire dizel motor ve otomatik şanzıman bulunan otomobilde panaromik cam tavan, multimedya seti, akıllı çekiş sistemi gibi özellikler bulunuyor.

 

 

 

 

Renault’un Grand Scenic model otomobili de 7 kişilik.

Grand Scenic hem 5 kişilik versiyonlara hem de 7 kişilik versiyonlara sahip bir Renault modeli.

 

 

7 kişilik otomobil üreten markalardan bir tanesi de Honda.

Honda Civic’in minivan formundaki modeli diyebileceğimiz Honda Stream, 7 kişilik kapasitesiyle, katlandığında yatak olan 3 sıralı koltuklarıyla uzun yolculuklarda konfor konusunda iddialı.

 

Bu bölümde yer vereceğimiz son araç Dacia Logan Mcv ( 7 koltuklu ) ;

5 ve 7 koltuklu versiyonlar halinde sunuluyor. İşlevsel sırtlıklar ihtiyaçlarınıza göre 7 koltuklu versiyondan 5 veya 2 koltuklu versiyona son derece kolaylıkla geçmenize olanak veriyor.

Logan MCV en uygun fiyata 7 koltuğa kadar genişleyebilen çok yönlü bir araç sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir