70 Bin Sözleşmeli Öğretmen Kadroya Geçirilecek

Türkiye’nin dört bir tarafında görev yapan 70 bin sözleşmeli öğretmenin merakla beklediği müjde MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül’den geldi. Özgül, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi için düğmeye basıldığını açıkladı.

Eğitim Bir- Sen’in Başkent Öğretmenevi’nde düzenlediği ‘Eğitim Öğretim Bilim Hizmet Kolu Çalışanları Sorunları ve Çözüm Önerileri Şurası’na katılan Müsteşar Özgül, sayıları 70 bini bulan sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmayı tamamladıklarını ifade etti.

Bugün Gazetesi’nin haberine göre, Özgül, “Hazırladığımız yasa taslağını Maliye Bakanlığı’na gönderdik. Kadroya geçirme işlemini en kısa sürede yapacağız. Sözleşmeli öğretmenler, kademeli olarak kadroya geçirilecektir” diye konuştu. Özgül, konuşmasında son dönemde eğitime yönelik yapılan çalışmaları da anlatarak son 5 yılda 187 bin öğretmen alımı gerçekleştirildiğini, 2010’da 40 bin öğretmen daha atanacağını belirtti. İl içi ve iller arası atamaları birlikte ve aynı zamanda yaptıklarını dile getiren Yaşar Özgül, eğitimde fiziki anlamda önemli bir mesafe alındığını, Cumhuriyet tarihinde en çok dersliğin son 7 yılda yapıldığını kaydetti.

Tabiki çok sevindirici bir gelişme bu haber. Darısı atanamayan öğretmenlerin başına. Umarım atanamayan  öğretmenler için de bir çözüm bulunur. Kısa zamanda sözleşmeli öğretmenler kadroya geçirilirler. Konuyla ilgili olarak www.sinavmerkezi.net adresinde detaylı haberlere ulaşabilirsiniz.

09 MART 2010 tarihi itibariyle umarım bu haberler balon çıkmaz ve sözleşmeli öğretmenlerimiz kadroya geçirilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir