Gökhan Yıkılkan-Adım Bayram Bayram

Gökhan Yıkılkan bu sefer Trt’de “Adım Bayram Bayram” projesi ile karşımızda..

Hiç unutmuyorum Gökhan Yıkılkan ismi henüz bilinmiyorken “Bi Zahmet” programının başlamasıyla birlikte hemen konuyla ilgili bir yazıyı www.hayhay.net üzerinde yayınlamıştık.

O günlerde yazdığımız konuya oldukça fazla ziyaretçi geliyordu. Bi Zahmet Programı bir hayli seyrediliyordu diye tahmin ediyorum.

Gökhan Yıkılkan’ı daha sonra Kanalizasyon filminde görmüştük.

Gökhan Yıkılkan şimdi ise Trt’de “Adım Bayram Bayram” projesi ile bir kez daha karşımızda.

İlk bölümü geçtiğimiz günlerde  TRT1’de yayınlanan ‘Adım, Bayram Bayram’ sıcak bir aile komedisi. Yapımcılığını Dada Film’in üstlendiği dizide Gökhan Yıkılkan, Enise Ütük, Zihni Göktay, Belgin Erdoğan, Cem Kılıç ve Hakan Bilgin yer alıyor.

Başrol oyuncuları Gökhan Yıkılkan ile Enise Ütük..

Dizinin sloganlarından birisi şöyle ; “Selamın Aleyküm, Aleyküm Selam! Adım, Bayram Bayram”

Konusu ise internet sitesinde şöyle belirtilmiş ; “

Adım Bayram Bayram, sıcak, içten, komik, kimi zaman duygusal, sürükleyici hikayeleriyle kısa zamanda tiryakisi olacağınız bir sit-com dizisidir. Size hem gülmeyi hem de üzerinde düşüneceğiniz durumları göstermeye çalışacağız. Adım Bayram Bayram, orijinal, bizden bir hikayedir. Bayram içimizden bir karakterdir.

Bayram ve ailesi, iki bloktan oluşan bir sitenin tam ortasında bahçeli bir evde yaşamaktadır. Site sakinleri binalara girebilmek için onların bahçesinden geçmek zorundadır. Siteyi yapan müteahhit Cemal, Bayram ailesinin evini alıp, sitenin sosyal alanlarını ve otoparkını yapmak derdindedir. Bu yüzden Bayram’a sürekli tekliflerde bulunur ama Bayram nuh der peygamber demez.

Bayram telefonla ürün pazarlayan bir şirkette de süpervizör olarak işe başlar. Şirkete girer girmez keskin zekasıyla hemen öne çıkar. Şirkette süpervizör olarak çalışan, kültürel olarak ondan çok farklı olan Ceyda’ya aşık olur. Ama şirkette bir rakibi vardır; patronun kayınbiraderi diğer süpervizör Vehbi… Kısa zamanda Vehbi ve Bayram düşman olacak ve amansız bir mücadeleye gireceklerdir.

Adım Bayram Bayram, unuttuğumuz bazı değerleri, hepimizin karşı çıktığı haksızlıkları, hergün yaşadığımız gündelik olayların farklı bakış açılarını, gündemde yer alan konuları, aile arası ilişkileri, kuşak farklılıklarını, dostlukları, dayanışmayı, sınıf çatışmasını, umutsuz aşkları, geleceğe yönelik umutları bulabileceğiniz ve izlemekten keyif alacağınız bir proje olacaktır. ‘Gülerken düşündüren’ bir düsturla, seviyesiz bir komediden kaçınarak, seyircinin seveceği bir proje oluşturmaya gayret edeceğiz.

Projemiz, kısa zamanda ekranlarda kendisine kaliteli bir platform oluşturacak ve seyircinin vazgeçemeyeceği bir komedi dizisi olacaktır. Adım Bayram Bayram, seyircinin gönlünde taht kurmak ve yıllarca konuşulacak bir klasik olma derdindedir.”

Ne diyelim. Bakalım “Adım Bayram Bayram” dizisine halkımız nasıl bir tepki verecek ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir