İstanbul Eğitim ve Kültür Dergisi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan İstanbul Eğitim ve Kültür Dergisi, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız tarafından tanıtıldı.

Dergi 3 ayda bir yayınlanacak olup okullara ve kütüphanelere dağıtılacak.

Bülent Parlak, Âdem Yılmaz, İslam Alparslan ve Tahsin Yıldırım’ın editörlüğünü yaptığı dergide birbirinden enteresan konular, İstanbul’a ilişkin metinler yer alıyor.

Dergide, Mustafa Kutlu, Selim İleri, Sadık Yalsızuçanlar ve Baki Ayhan’ın İstanbul üzerine yazıları, İslam Alparslan ve Tahsin Yıldırım’ın yaptığı röportajların yanı sıra, eğitim üzerine makaleler ile Bülent Parlak’ın Cumhuriyet Müzesi’ne ait araştırmaları yer alıyor.

Derginin araştırma dosyasında Sadri Alışık ve Ahmet Kabaklı’nın ilkokul yıllarına ait fotoğrafları da yer alıyor.

“İstanbul Eğitim ve Kültür Dergisi” üzerine 2 yorum

  1. Evet İstanbul Eğitim ve Kültür Dergisi yayın hayatına başladı, lakin dergide bir yazı dikkatimi çekti. Montessori eğitim sistemi. Yazıda Montessori Eğitimi veren bir okul Türkiye’de henüz bulunmamaktadır yazıyor, bu yanlış. Türkiye’de Montessori Eğitim Sistemini esas ilke alan 13.senesini doldurmuş Özel Yeni Çocuk Anaokulu ve 1-2 okul daha olduğunu biliyoruz, dergi düzenlendiğinde önce bu tür araştırmalar yapılarak doğru haber verilmesi bence dergi için esas olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir