Mayıs 2011 Öğretmen Ataması Var

Nihayet müjdeli haberi bekleyen öğretmen adaylarımız için bekledikleri haberi vermemiz gerçekleşiyor. Ek öğretmen ataması artık kesinlik kazandı.

Daha önce de konuyla ilgili yazılara yer vermiştik. Bugün ise artık kesinleşen bir haberi size duyurmak istiyoruz.

Öğretmen adayları tarafından hayhay.net sitemize gönderilen yazıyı sizinle paylaşıyoruz ;

“2010 Kpss Mağduru Öğretmenlerden oluşan  bir grup öğretmen adayı 2011 Kpss sınavı öncesi 30 bin ek alım yapılması taleplerini iletmek için Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu makamında ziyaret… etti.Mağdur Öğretmenler görüşmede 2011 Kpss sınavı öncesinde  ek alım yapılmasını yönünde isteklerini ilettiler ve  bu konuda daha önce de olumlu açıklamalar yapan Sayın Çubukçu  ek alım için sayı vermekten kaçınırken 2010 Kpss Mağduru öğretmenler için 2011 Kpss Sınavından önce ek alımın yapılacağını ve akabinde  boşalan yerlerede Sözleşmeli Öğretmen atamasının 2011 Kpss sınavıdan öncesine yetiştireceğini açıkladı .

Çubukçu görüşmede resmi açıklamayı problem çıkmazsa hafta sonuna doğru açıklayacaklarını net bir rakam veremeyeceklerini adaylara müjdeledi.

Çubukçu önce kadrolu öğretmen atamasının olacağını ardından ise boşalan pozisyonlara Sözleşmeli Öğretmen atamasının olacağını müjdeledi.”

Bizler de bir kez daha hayhay.net olarak bu haberin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz. Atamanın Mayıs ayında yapılacağını ve boşalan kadrolara yine Mayıs ayında atama geleceğini tahmin ediyoruz.

 Atama tarihi ve detaylarıyla ilgili resmi açıklama gelince sitemizde yine yer vermeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir