ÖĞRENCİ EVİ DİZİSİ

Şimdi bu ne demek diyebilirsiniz ama galiba bir-iki ay sonra aramalarla www.hayhay.net sitemize gelen ziyaretçiler öyle demeyecekler. Çünkü çeşitli internet sitelerinde okuduğum haberlere göre Televizyon ekranlarına yeni bir dizi daha katılıyor. Birol Güven’in sahibi olduğu MİNT Yapım’ın yapımcılığında ekranlara gelecek olan dizinin adı da Öğrenci Evi

Aslında yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama 1990’lı yıllarda Öğrenci Evini anlatan tarzda bir dizi yapılmıştı gibi. Hatta Okan Karaca oynuyordu gibi hatırlıyorum. Daha sonra 7 Numara dizisi yine öğrencilerle ilgiliydi. Gerçi günümüzde öğrenciler de çok değiştiler. Öğrencilere de güvenilmez oldu. Birçok öğrenci evi öğrenciye yakışmayan durumlar içinde. Ama yine de Öğrenci Evi konusu bir dizi projesi olabilecek materyale sahip diye düşünüyorum.

Öğrenci Evi dizisi Birol Güven’in sahibi olduğu MİNT Yapım’ın yapımcılığında ekrana geleceğine göre Çocuklar Duymasın , Ayrılsak da Beraberiz, En son Babalar Duyar gibi dizilere benzer yönlerinin olacağını düşünüyorum.  Zaten Aşk, tutku ve komedinin bir araya gelmesiyle oluşan Öğrenci Evi, ‘romantik komedi’ olarak ekranlara gelecekmiş.

Dizinin senaryosu; Yılmaz Okumuş, Caner Güler ve Metin Açıkgöz tarafından kaleme alınacakmış. Yönetmenlik koltuğunda oturan isim   Ünlü senarist Müfit Can Saçıntı, bu sefer yönetmen olarak yer alacak dizide.

Pilot bölümün çekimlerinin yapıldığı dizinin hangi kanalda yayına gireceğini henüz bilmiyoruz.

 

“ÖĞRENCİ EVİ DİZİSİ” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir