Şekilli Yazı Yazma

Şekilli yazı yazma konusunda yine faydalı ve pratik bilgiler vermeye devam ediyoruz. Sitemizde buna benzer en az 10 tane konu var. Hepsini inceleyebilirsiniz.

Şekilli harflerle şekilli yazı yazmak için daha önce verdiğimiz konulara ek olarak bu yazıda da pratik bir yolu göstereceğiz.

Word veya benzeri Metin editörü kullananlar programı açtıklarında EKLE diyerek SİMGELERE geldiklerinde yani Simge eklemek istediklerinde karşılarına değişik fontların birbirinden farklı çok güzel şekilli harf olabilecek simgeleri gelecek. Tabi bilgisayarda ne kadar fazla font varsa o kadar iyi.

Simge ekleme bölümünde yazı tipi, alt küme, özel karakterler gibi seçenekleri değiştirerek istediğiniz harfi yazıya ekleyebilirsiniz. Böylece çok güzel şekilli harflerle şekilli yazı yazmış olabilirsiniz.

Mesela http://www.hayhay.net/ için şekilli harflerle bir yazıyı ben basitçe şu şekilde yazdım ; <<<       H@YH@Y‚пзṱ            >>>

Sizler de oradaki fontlara ait birbirinden değişik karakterleri ve harfleri kullanarak ve tabi biraz da zekanızı kullanara koldukça güzel görünümlü şekilli yazılar yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir