ALAN ADI KİME AİT

Aradığınız alan adını bir başkası almış. Peki kim almış merak ediyor musunuz ? Şimdi sizlere  bir alan adının kime ait olduğunu öğrenmenin yollarından bir tanesini göstereceğim. Konuyla ilgili benzer yazılar da yine www.hayhay.net sitemizde yer alacak. Benzer yazılar başlığı altından bakabilirsiniz.

Whois domainin ait olduğu kişi ve/veya kuruluşun (firmanın) bilgilerini içerir. Domainin kayıt ve süresinin bitiş tarihi, host edildiği firmanın name server bilgileri de yer alır. Bu sayede domainin kime ait olduğunu görürsünüz.

Ben genelde whois.domaintools.com adresinden domainleri kontrol ediyorum. Bazen isimtescil.net , markum.net veya register.mynet.com kullanıyorum. Sorgulama yaparken bilinmeyen sitelerden yapmamaya gayret ediyorum. Çünkü bazı sitelerin aranılan domaini kaydettikleri ve boşa düşünce aldıkları rivayet diliyor.

Satılık domainlerimi www.sivas.ws/satis.htm adresinde yayınlıyorum

 

"ALAN ADI KİME AİT" yazısı 22 Ağustos 2009 tarihinde saat 23:05 sularında "İnternet" kategorisinde yayınlanmış olup "admin" tarafından yazılmıştır. Ayrıca bu yazıya Henüz yorum yazılmamıştır .

Siz de yorum veya geribildirim bırakabilirsiniz.Yorum Yaz