EMRE ÇOLAK KİMDİR

Dün Gs’nin Ziraat Türkiye Kupası’nda Denizli Belediyespor ile ıynadığı maçta oyuna sonradan gşren Emre Çolak’ı birçok kişi gibi bende ilk kez seyretme imkanı buldum.

Biliyorsunuz her futbolcu hakkında her zaman yazmam. Ama Emre Çolak’ta farklı bir yetenek keşfettim. Hatta sonda söyleyeceğimi başta söylüyüm. Emre Çolak’ta Arda’yı geçecek bir kapasite gördüm.

Bunu iki gol attığı için söylemiyorum ama gol atmak önemli bir olgu tabiki. Hele kendisine güveninin gelmesi için de son derece önemli. Ama golden çok hızı ve enerjisini ayağına hakimliğiyle bitiştirmesi hoşuma gitti. İleriye oynaması güzel. Çabuk hareket edip hızlı düşünebilmesi güzel.

Umarım Emre’ye fırsat verilir ve önemli bir yetenek kazanırız.

Şimdi Emre Çolak Kimdir tanıyalım isterseniz ;

 18 yaşını doldurmaya hazırlanan Çolak, tam 9 yıldır Sarı-Kırmızılı ekibin altyapısında. Florya Metin Oktay Tesisleri’ni ikinci yuvası olarak gören genç yetenek, sezon başında yeni sözleşme imzalayana kadar 400 TL aylık alıyordu. Yönetim kendisiyle kontrat yenilemeye karar verdiğinde, “Boş mukavele imzalamaya hazırım” diyen Çolak’la 3 yıllık sözleşme imzalandı.  Şu anda aylık 4000 tl kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir