Göz Kırışıklıkları

Şimdi böyle bir konu neden gündeme geldi ben de bilmiyorum, sizler de şaşırmış olabilirsiniz bu sitede görmeye alışmadığınız bir tarzda konu görünce. Ama isterseniz yazıyı okuyalım önce:)

Hem biraz kendimden bahsedeyim hem de Göz Kırışıklığı ile ilgili internette gördüğüm yazılardan alıntılar paylaşayım.

Daha yaşım 28 olmasına rağmen bende göz çevresi kırışıklıkları sanki biraz fazla gibi.  Gerçi diyeceksinizki çok mu önemli ? İnanın hiç kafaya takmıyorum. Ama şunu öğrendim. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar bayanların hiç ama hiç istemediği bir durummuş. Diyeceksinizki bunu bilmiyor muydun ? Aslında biliyorum da birçok bayan bunu fazlaca kafaya takıyormuş.

Aslında biraz da bu yazıyı onun için kaleme aldım. Göz kırışıklıkları eğer normal yaşınızdan 5-10 yaş sizi daha yaşlı gösteriyorsa belki biraz dert edebilir insan kendine ama eğer normal olarak yaşın gerektirdiği kırışıklar ise o kadar dert etmeye gerek yok gbi.

Benim belki yaşıma göre fazla kırışıklığım var. Ama bir erkek olarak çok da önemli bir durum olarak görmüyorum. Hatta biraz da bizim meslekte karşımızdakiler karşısında olgun bir hava katıyor bize:) Tabi bunu deyince bendeki kırışıklıkların aslında aşırı olmadığını sadece jest ve mimiklerden kaynaklandığını söyleyebilirim. Biraz fazla kasılıyorum gülerken falan galiba.

Neyse geçelim meseleye. Öncelikle bilmeliyizki gözler, yüzün en hassas bölgesi olduğu için erken yaşlarda kırışıklıklara davetiye çıkarıyor.

Şu yazı galiba beni tarif ediyor ;

Çocukluk çağlarından beri bizler yüzümüzdeki sivilceleri, kızarıklıkların oluşumunu nasıl engelleyeceğimizi ya da oluşmalarına neden olan sebepleri öğrenip onlarla nasıl savaşacağımızı değil de, nedense hep onları nasıl kapatacağımızı, hangi pudra ile gizleyeceğimizi öğreniriz. Yıllar ilerledikçe ciltte yaşlanır, ve kozmetikler, makyaj malzemeleri de cildimizin yıllarca iç ve dış etmenlerden gördüğü zararı kapatamayacak duruma gelirler. Eğer bu iç ve dış etmenleri iyi bilirsek en azından yaşlanma hızımızı geciktirebilir ya da vaktinden önce oluşan kırışıklıklarımızı engelleyebiliriz. Öte yandan zamanın getirdiği çizgilerin hayatınızla ilgili anlamlar ve nice deneyimler taşıdığını da unutmayıp her yaşın güzelliklerini de görmeniz ve ışıl ışıl gülen gözlerinizle hayatı hep sevgi ile kucaklamanız gerektiğinide unutmamanız gerekir. Bence en önemlisi ruhumuzdaki yaşlanmayı engellemektir.

PEKİ HANGİ VİTAMINLERE İHTİYACIMIZ VAR

A Vitamini: Cildin mukus zarlarını korur ve kırışıklıklara engel olur.
B Vitamini: B2 vitamini burun ve üst dudak arasındaki maymun çizgisi denen dikey çizgilerin oluşumunun engellenmesinde etkilidir.
C Vitamini: Kolejen oluşumu için önemlidir.
E Vitamini: Stresin neden olduğu kırışıklıklar için etkilidir.
Evening primrose oil: İçeriğinde linoleik asit vardır, sağlıklı cilt gelişiminde etkili.
Magnezyum: Kolejenden magnezyum kaçışıını ve bunun neden olduğu kırışıklığı engeller.
Silica: Kolejen üretimi üzerinde etkilidir ve cildin elastikiyetini arttırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir