HALDUN ÜSTÜNEL KİMDİR ?

Galatasaray önceki yıllarda transferde genellikle süper yıldıız diyeceğimiz ismi duyulmuş tanınan oyuncuları getirmeyi pek tercih etmezdi. Fakat birkaç yıldır bu durum tersine dönmüş gibi görünüyor. Son olarak Rijkaad ile birlikte Keita ve Elano transferleri de ses getirdi. Tabi bu transferlerin arkasında Haldun Üstünel’in isminin olduğu hep konuşuldu.

Haldun Üstünel esasında Gs taraftarlarının çok sevdiği bir isim. Şu ana kadar medyada, basında öyle çok abartılı , rakiplere yönelik sert açıklamalarını da okumadık. Göründüğü kadarıyla mütevazi birisi. Ben de www.hayhay.net üzerinde böyle konulara yer vermeyi sevdiğimden Haldun Üstünel’i biraz tanımaya çalıştım.

1967 İstanbul doğumlu olan Haldun Üstünel, orta öğrenimini Saint Benoit Lisesi, lise öğrenimini Suadiye Lisesi’nde, yükek öğrenimini ise A.B.D. San Francisco Dominican College Üniversitesi’nde Uluslararası İş İdaresi Bölümü’nde tamamlamış.  Üstünel, evli ve iki çocuk babası. Halen Galatasaray Spor Kulübü Futbol komitesi başkanlığını yürütüyor.

Özellikle son iki yılda Galatasaray’da önemli transferleri gerçekleştirmesi ile bilinen Haldun Üstünel bence ilerisi için umut veriyor. Umarım Türk futbolu için güzel gelişmeler yaşanır ve her takımımıza kaliteli oyuncular gelir.

Hatta ben Sivasspor gibi diğer Anadolu takımlarının da zirve mücadelesine katılmasıyla büyük takımların da daha güçlü kadro kurmaya çalışacaklarını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir