Salon Dekorasyonu Örnekleri

Evlilik zamanı yaklaştıkça ben de mobilya konularına ağırlık vermeye başladım. Hem kendim için bu konuları merak ediyorum hem de sizlere bir fayda sunabilmek istiyorum.

Bu konuları özellikle araştırmamın sebepelerinden bir tanesi de kardeşimin mimar olması ve evleneceğim zaman Mobilya, tasarım konusunda bilgi eksikliği yaşamak istememem diyebilirim.

Salon dekorasyonu genellikle benim için misafirlerimi ağırlayacağım bir yer olan Salonun kendi yapıma ve misafir olarak evime geleceklerle yaşayacağım anlara hitap etmesini isterim. Bu nedenle kendi düşündüğüm salon dekorasyonu örneklerini  belirlemek için zaman zaman çeşitli markaların ürünlerini de inceliyorum.

Ben kendim salonda kanepeden ziyade oturma grubu olmasından yanayım. Esasında salonda televizyon falan gibi eşyaların da olmasını istemiyorum. Sadece bir misafir bölümü olarak zihnimde canlandırıyorum. Yani sohbetlik bir alan gibi yalnızca.

Salonunbir bölümünü de yine yemek odası falan gibi dizayn edenler oluyor. Ben çok büyük bir salon hayal etmiyorum açıkçası. Küçük ve sadece muhabbet edilecek bir yer gibi düşünüyorum ama tabi bu tek başına kolay olmuyor :)

Mesela şu örnek benim için son derece ideal ;

Tabi genelde firmaların kataloglarında görülen birçok örnek resim bizim gibi orta halli sade vatandaşlar için biraz fazla lüx kalabiliyor. O nedenle daha sade resimlerden yararlanmaya çalışıyorum. Bu sayede daha gerçekçi bir fikir edinmiş oluyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir