Sbs Kalkıyor Mu ?

Son zamanlarda Sbs sınavının kalkacağına dair söylentiler iyice ayyuka çıkmaya başladı. Bu konuda çeşitli haber ve yazılar kaleme alınmaya başlandı.

Ortaya atılan iddialar ve haber şu şekilde ;

Özel Yabancı Okullar Sınavı’nı kaldırma kararı alan Bakan Çubukçu, her yıl sonu yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) da yeniden değerlendirilmesi için bürokratlarından çalışma istedi.
 
Her bakan döneminde yeniden gündeme gelen sınav sistemi, bir kez daha MEB’de tartışma konusu oldu. İlki 2008 yılında yapılan SBS yoğun şikâyetler ve dershanelere yönelimi durduramaması nedeniyle tekrar incelemeye alındı. Bakan Çubukçu, özel okul yöneticilerine 6, 7 ve 8’inci sınıfta yapılan SBS’yle ilgili kamuoyundan eleştiri aldıklarını söyledi.
 
Katıldığı her ortamda çocukların çok fazla sınava girdiği yönünde şikâyet aldığını anlatan Çubukçu, bu nedenle de SBS’nin de artı ve eksileriyle bakanlıkta yeniden değerlendirmeye alınmasını istedi. Çubukçu, sınav sisteminin değerlendirilmesi için genel müdürleriyle görüşmeler yapıyor.

“Sbs Kalkıyor Mu ?” üzerine 22 yorum

  1. bn 8.sınıftym bizm okulda 6 ve 7 sınıfta aldığınız puanlar iptal olucak dediler biz o iki sene boşuna mı çalıştık boşuna mı dershnaeye gttk bn bu sene 350 alırsam öyle kalıcam oysaki bnm 6 ve 7 sbs puanıım yüksek bn o puanlarıma güveniordmm bn liseye gdym sonra ne yaparlarsa yapsınlar xP allah sbr versn size bn liseye gdnce bida lise 4 te sınava gircem heyyyo :D

  2. bence sbs kalkmasın çocuklar sadece 8.sınıfa odaklanacaklar.kalkmadığı sürece çocukların her sınıfın bir önemi olduğunu anladığından dolayı daha çok çalışmaya başlıyacaklar.şu an 5.sınıfa gidiyorum ama her sene 1 üst kademeden sorular çözmeye başlıyorum.günde en az 150 soru çözüyorum faydasınıda gördüm.400’ün aşağısına inmedim çocukların psikolejisi bence bozulmuyor sbs kalmadı diye dershaneye verenlerinde bir ççoğu boş yere veriyor sbs nin kalkmasıyla dershanelerin hiç bir ilgisi yok çalışan öğrenci dershaneye gitmedende başarılı olur.ama matematik sorularını ve diğer derslerin tiplerini çözebilmek için uygun olduğunu düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir